FOOTMED SPORCU

Footmed Tabanlıklar sektörün öncüsü Nesa Ortopedi’nin alt markası olarak 41 yıldır hizmet vermektedir. Hastanın değerlendirilmesi sonucunda kullanılan tasarım programları sayesinde kişiye özel malzeme ve kalınlık seçimi ile üretilmektedir.

Kullanılan malzemeler Almanya’da firma için özel üretilmiş olup malzemede standart sağlamaya olanak tanımaktadır. Sporculara özel yapılan uygulamalar, biyomekaniksel analizler, ara değerlendirme ve kontrol olarak üç seansta gerçekleşmekte olup hastadan ayrıca ücret talep edilmemektedir.

Anahtar Özellikler
  1. Ayağa daha iyi adaptasyon
  2. Özellikli materyal
  3. Standarttan daha ince tabanlık
  4. Gelişmiş dinamik tepkime
  5. Gelişmiş hava alma (uygun ayakkabı ile)
  6. Daha uzun ömürlü olma
  7. Daha hafif olma
  8. Futbol, basketbol, koşma, bisikler, golf, binicilik gibi farklı sporlara uygun tasarımlar
  9. Geliştirilmiş elastik hafıza ve esneklik.
FOOTMED KONFOR AMAÇLI TABANLIKLAR

Bu tabanlıklar ayak patolojisi (sıkıntısı) olan hastalar için tasarlanmış olup genellikle yaş alma ile ayak tabanında azalan yağ dokusunun, kas kütlesinin kaybı sonucunda rahatlık sağlamak amacıyla üretilmektedir.

Sporcu olmayan ancak aktif spor yağan yada ayakta kalan kişiler içinde uygundur. Bu tabanlıklar da da kişi ihtiyaca göre 3 kere görülebilmekte ve bu muayenelerden ekstra ücret talep edilmemektedir.

FOOTMED BAYAN TOPUKLU AYAKKABI

Genellikle uygunsuz ayakkabı kullanımına bağlı yaşanılan sıkıntılara rağmen farklı ayakkabı tercihine yönelemeyen bayanlar için üretilmektedir. Uzun süreli topuklu ayakkabının belde, dizde ve ayakta yaratmış olduğu sıkıntıları belli oranda minimalize edebilmek için tasarlanılır. Ayakkabının yapısı nedeni ile azalan stabilitenin belli oranda geri kazanılmasını ve gün içinde rahatlığın artmasını sağlar.
Tabanlık sürecinde hastanın ayakkabısı ve kullanılan topuğun yapısının görülmesi gerekmektedir.

ÇOCUK

Footmed olarak çocuk sağlığı konusunda endişeli ve koruyucu yaklaşımı benimsenmektedir. Merkezimizde çocuk ayak sağlığı konusunda uzman podologlar sayesinde batık tırnak, nasır, siğil gibi durumlar kontrol altına alınırken bunun haricinde dünyada takip edilen protokollere uygun ayak patolojileri (sever hastalığı, topuk ağrısı, halluks valgus) ve yürüme problemlerinin  (parmak ucu yürüme, içe basma gibi) tedavisi uygulanır.

DİYABETİK AYAK

Diyabet rahatsızlığı olan bir çok kişi ayaklarına bakması gerektiğini bilir ancak sebebi hakkında çok fikir sahibi değildir. Problemlerin neden ve nasıl ortaya çıktığını öğrenmek alınması gereken önlemleride kendiliğinden ortaya koymaktadır.  Diyabet hastalığı yapısı itibarı ile damar yapısı ve sinirlerde hasar yaratır ve bu gibi değişimler öncelikli olarak ayakta kendini belli eder.  Bu hasarlanma sonucunda yaralanmalar ilk aşamada hissedilmemekte yada fark edilememekte ve enfeksiyon ile sonuçlanmaktadır.

Bu tabloda en önemli noktalardan biri vücut ağırlığını taşıyan ayaklarda ki kontrolsüz basıların dikkatle analizinin yapılması ve gerekli görüldüğünde ortezlenmesi gerekmektedir. Diyabet hastalığında uygun olmayan ayak bakımı, yanlış ayakkabı kullanımı, dermatolojik problemler, nasırlaşma ayak sorunlarının en sık rastlanılan sebeplerdir.

Kliniğimizde hastaların konu ile ilgili bilgilendirilmesinin yanı sıra ayakta meydana gelmiş olan  değişimler varsa bunların risk kategorilendirmesi ve ardından uygun ayak bakımı yapılmaktadır.

Telefon

+90 216 661 00 13

bb
Randevu

+90 545 229 47 54

Eposta

info@footmed.com.tr

WebSite

www.footmed.com.tr